piątek, 7 października 2016

Październikowe zapowiedzi od Wydawnictwa Psychoskok

W to wyjątkowo słoneczne, mam dla Was zapowiedzi od Wydawnictwa Psychoskok. Pierwsza z nich jest bardzo w moim guście i zastanawiam się, czy po nią nie sięgnąć. A Wy co myślicie?



Zagubiona dusza to opowieść o młodej, osiemnastoletniej dziewczynie, która po wypadku nie pamięta zupełnie kim jest i co spowodowało, że stała się duchem. Przywiązana niewidzialną nicią do pewnego chłopaka, bezwolnie podąża za nim krok w krok. Zagubiona pomiędzy dwoma światami musi sama przypomnieć sobie, co właściwie się wydarzyło i dlaczego. Odkrywa, że początkowo nieznany jej chłopak jest dla niej kimś bardzo ważnym. Opiekuńczy Igor to jej najlepszy przyjaciel, a rodzące się między nimi uczucie los brutalnie przerwał. Chłopakowi bardzo ciężko jest pogodzić się z trudną sytuacją tym bardziej, że w pewnym stopniu czuje się odpowiedzialny za wypadek, w którym uczestniczyła Ada. Z pomocą przychodzi znajoma bohaterki, która ma dar widzenia duchów. Choć początkowo Igor nie wierzy drobnej blondynce, postanawia jednak zaufać Laurze.

Data premiery:
21.10.2016 r.


Cykl to powieść, dzięki której możemy przenieść się do świata ponadzmysłowego. Transcendencja ukazana w książce dotyczy świata aniołów, a dokładniej istot, które, przebywszy drogę u boku człowieka, aniołami dopiero się staną. Przemierzając kolejne strony powieści, nie obcujemy jednak tylko ze światem nieziemskim. Wręcz przeciwnie. Naszym oczom ukazują się historie zwykłych ludzi – ludzi zagubionych, potrzebujących pomocy, którzy doświadczają tak potrzebnego im wsparcia, choć dzieje się to poza ich świadomością. Podczas lektury tej powieści człowiek na chwilę się zatrzymuje, dokonuje retrospekcji swojego życia, staje przed pytaniem: „Czy rzeczywiście tylko ja decyduję o swoim losie?”.

Data premiery: 13.10.2016 r.
Jerozolima. Miasto Boga nie jest zwykłym przewodnikiem, który z łatwością spotkamy we wszystkich większych księgarniach. To książka łącząca ze sobą elementy reportażu, wywiadu, dokumentu. Opatrzona znakomitymi zdjęciami przenosi nas do stolicy Izraela, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Poznając „Jerozolimę. Miasto Boga" dowiemy się między innymi dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności, dlaczego religijne Żydówki golą głowy, jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy, jak przyrządzić smaczną szakszukę, czym jest mezuza, po czym poznać żonatego Żyda, ile wydamy na żywności, jeśli przez jakiś czas zamieszkamy w Jerozolimie? Książka porusza także wiele kontrowersyjnych tematów jak: homoseksualizm czy prostytucja.


Data premiery: 20.10.2016 r.
Nowy Castro, stara Kuba to powieść obyczajowa Jolanty Nasiłowskiej przedstawia świat powierzchownych wartości, w którym zaburzona osobowościowo, niedowartościowana współczesna kobieta, marzy i szuka prawdziwej, głębokiej miłości. Ale czy można znaleźć jakąkolwiek głębię w kałuży? 
To kontynuacja opowieści o kobiecie, która dość późno dojrzała do bycia kobietą. No właśnie, czy na pewno dojrzała? 
Emma Dżej Blum - „dwie osobowości w jednym, małym, kruchym ciele. Czasem pogodzone, czasem rywalizujące ze sobą. Spojrzałam znów na Normana. To on sprawił, że Emma i Dżej znów żyły w harmonii. Ani jedna, ani druga, nie musiały sobie niczego udowadniać. Nareszcie były zgodne i równo idące naprzód. A co najważniejsze, szczęśliwe od prawie dwóch lat...”.

Data premiery: 18.10.2016 r.
Piszą mnie wiersze traktuje o Bogu i ludzkich zaniedbaniach, o godnym, godziwym życiu, o rodzinie, miejscach w przestrzeni, w których dostrzegamy siebie, nazywamy nasze uczynki po imieniu, o wyborach, podejmowanych każdego dnia, o pracy i o poezji...
Autorka mówi nam jak powinniśmy żyć, ale nie robi tego wprost, nie daje gotowych rad, nie przepisuje recept na doskonałość. To pozostawiam nam, bo wierzy w mądrość czytelników, w ich nieograniczone możliwości interpretacyjne. Poetka analizuje pewne stany, które wpływają na percepcję świata i dlatego godne są utrwalenia. 
Liryka czasu przeszłego – to określenie zdaje się najbardziej oddawać egzystencjalną problematykę utworów Danuty Pasieki. 

Data premiery: 20.10.2016 r.
Uciec od siebie czyli Ona i Dżej – powieść obyczajowa Jolanty Nasiłowskiej przedstawia świat powierzchownych wartości, w którym zaburzona osobowościowo, niedowartościowana współczesna kobieta, marzy i szuka prawdziwej, głębokiej miłości. Ale czy można znaleźć jakąkolwiek głębię w kałuży? 
To kontynuacja opowieści o kobiecie, która dość późno dojrzała do bycia kobietą. No właśnie, czy na pewno dojrzała? 
Emma Dżej Blum - „dwie osobowości w jednym, małym, kruchym ciele. Czasem pogodzone, czasem rywalizujące ze sobą. Spojrzałam znów na Normana. To on sprawił, że Emma i Dżej znów żyły w harmonii. Ani jedna, ani druga, nie musiały sobie niczego udowadniać. Nareszcie były zgodne i równo idące naprzód. A co najważniejsze, szczęśliwe od prawie dwóch lat...”.

Data premiery: 18.10.2016 r.



Coś "wpadło Wam w oko"? Jakie są Wasze czytelnicze plany na październik?

4 komentarze:

  1. Mnie zaciekawiła Nowy Castro, stara Kuba.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie jestem jeszcze przekonana do tego wydawnictwa, ale urzekła mnie okładka "Cyklu". Mogłam bym się na nią skusić;)
    Pozdrawiam! ;)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates